Ścieżka powrotu

Roland DG Corporation, wiodący producent wielkoformatowych ploterów, ogłosił dziś światową premierę swojego zastrzeżonego densytometru VW-S1.

Urządzenie powstało aby ułatwić dopasowywanie kolorów między ploterami.

Plotery solwentowe Roland są dostarczane z oprogramowaniem ripującym VersaWorks 6 i właśnie z tym oprogramowaniem współpracuje VW-S1.

Zrzut ekranu 2020 10 8 o 20.34.28

 

Według Koji Takahashi, Project Managera w Roland DG Digital Printing Business Division, jedną z ważnych funkcji VersaWorks 6 jest dopasowywanie kolorów *, aby dokładnie kontrolować różnice kolorów między drukarkami. Jego proces polega na wydrukowaniu wykresu kolorów dla każdej drukarki, a następnie pomiarze wyników za pomocą spektrofotometru w celu wygenerowania indywidualnych wartości, które są porównywane i automatycznie korygowane. Użycie spektrofotometru jest uważane za niezbędne w tym procesie. „Do tej pory” - powiedział Takahashi - „użytkownicy musieli kupować własne dostępne na rynku urządzenie. Ponieważ takie urządzenia często kosztują około 1500 USD lub więcej, czasami okazywało się to ograniczające dla klientów ”.

„W odpowiedzi na opinie klientów” - powiedział Takahashi - „nasz nowy densytometr VW-S1 został opracowany dla VersaWorks 6 w oparciu o koncepcję, aby był przystępny cenowo i łatwy w obsłudze dla każdego. VW-S1 specjalizuje się w pomiarach gęstości wymaganych do dopasowania kolorów, za około jedną trzecią ceny zwykłych spektrofotometrów.

Został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze - wystarczy dotknąć czubkiem VW-S1 odpowiedniego koloru na palecie kolorów określonej przez VersaWorks 6 i nacisnąć przycisk. ” Pomiary można wykonać szybko, przy czym czterokolorowa karta zajmuje około półtorej minuty, a sześciokolorowa - około dwóch minut.

„Urządzenie jest również ultrakompaktowe” - dodał Takahashi - „ma rozmiary zbliżone do latarki, dzięki czemu jest łatwe w użyciu i przechowywaniu w dowolnym miejscu”.

„Jeśli drukujesz pracę w dużych ilościach z jednego klienta na wielu drukarkach lub drukujesz dużą, połączoną grafikę na dwóch drukarkach, ostateczny wydruk z każdej drukarki musi być jak najbardziej spójny” - powiedział Takahashi.

„VW-S1 ułatwia każdemu dopasowanie koloru i zapewnia niezawodne wyniki drukowania. Można go również użyć do dopasowania oryginalnego koloru drukarki, który jest nieco inny niż w przypadku jej zainstalowania ze względu na starzenie się lub wymianę głowic drukujących, co zapewnia klientom spokój podczas drukowania powtarzających się zadań. ”

„Będziemy nadal spełniać specyficzne wymagania naszych klientów, aby podnosić jakość i wydajność operacji drukowania” - powiedział Takahashi - „i mamy nadzieję, że przyczynimy się do rozwoju jeszcze bardziej kreatywnych możliwości biznesowych w przyszłości”.

 

* Funkcja dopasowania kolorów między drukarkami jest ważna tylko w przypadku używania tego samego modelu drukarek z tym samym typem atramentu i konfiguracją. Pliki muszą być drukowane z tymi samymi ustawieniami drukowania, w tym „Typ nośnika” i „Jakość druku”.