Ścieżka powrotu

aj-740 th

 Szerokość druku :  1870mm
 Maksymalna prędkość:
 90m2/h
 Maksymalna rozdzielczość:
 720 x 720 dpi
  • Wysoka wydajność

Ploter solwentowy Roland AdvancedJET jest najszybszym ploterem w swojej klasie i idealnym narzędziem przy wysokonakładowej produkcji reklam i przy nagłych zamówieniach. AJ produkuje billboardy, banery, grafikę samochodową osiągając przy tym maksymalną prędkość 81m2/h. Głowice o szerokości 72mm z 510 dyszami i wielkością kropli 35pl zapewniają świetną jakość przy prędkości druku 45m2/h. Dodatkowe funkcje, które ułatwiają uzyskanie wysokich prędkości to mocna nawijarka w standardzie o maksymalnej wadze rolki 100kg, która powoduje, że maszyna jest idealna do długich procesów produkcyjnych i ciągłego druku. AJ drukuje atramentem czerpanym z kaset o pojemności 1l, który jest dostarczany zaawansowanym systemem zasilania atramentem, który umożliwia wymianę kasety w czasie druku bez żadnych przerw. Silny system suszenia materiału i wygrzewania umożliwia szybki druk.

Głowica drukująca Nawijarka
  • Wyjątkowa jakość

Maksymalna rozdzielczość 720 x 720 dpi i druk w 6 kolorach CMYKLcLm zapewnia świetną kolorystykę i płynne przejścia tonalne. Atrament jest odporny na ścieranie i alkohol. Aby zapewnić bezproblemową pracę na różnych materiałach głowicę drukującą można łatwo ustawić w trzech pozycjach - niskiej, średniej i wysokiej. Wysoka gęstość atramentów zapewnia relatywnie niskie koszty druku.

  • Atrament EcoXtreme   EcoXtreme

Ploter solwentowy AJ pracuje na nowych, oryginalnych atramentach Roland EcoXtreme. AEcoXtreme LTtrament EcoXtreme został stworzony specjalnie dla plotera Roland AJ aby zapewnić wyjątkowe nasycenie kolorów, szerszą gamę kolorów i wysokąKasety trwałość. Wybierz atrament EcoXtreme dla trwałości do 3 lat w warunkach zewnętrznych lub ekonomiczny EcoXtreme LT do krótko terminowych aplikacji. Obydwa atramenty są dostępne w 6 kolorach (CMYKLcLm). Atramenty drukują na materiałach powlekanych i niepowlekanych. Atrament EcoXtreme jest w pełni ekologiczny i nie trujący. Dzięki temu nie wymaga skomplikowanych systemów wentylacyjnych, które należy stosować przy twardym solwencie.

  • Aplikacje

AJ przeznaczony jest do druku banerów i billboardów, jednak sprawdza się także przy druku backlitów i folii samoprzylepnej gdzie wysoka jakość jest podstawowym kryterium. AJ-740 charakteryzuje się niemal bezobsługową pracą, doskonałym połączeniem prędkości z jakością oraz niskimi kosztami druku nawet na oryginalnych atramentach.


Banery

Postery, plakaty

Grafika samochodowa

Materiały do podświetleń, szyldy podświetlane

Billboardy

Zadruk tekstyliów
  • Opcjonalny system zadruku siatek MESH

Wszechstronność plotera AJ-740 może być rozszerzona. Opcjonalny system zadruku siatek typu Mesh bez podkładu umożliwi druk na tańszych materiałach. Jednostka druku na Meshu (MU) jest łatwa do instalacji i deinstalacji. Zawiera wbudowany system odprowadzania nadmiaru atramentu. Przeznaczone do druku grafik wewnętrznych i zewnętrznych szczególnie do druku siatek narażonych na podmuchy wiatru. Dzięki możliwości druku na materiałach bez podkładu mamy możliwość druku na tańszych materiałach oraz nie generujemy odpadów, którym jest podkład pod tradycyjne materiały do druku.
AJ Mesh Unit

  • Roland Versa Works RIP

Oprogramowanie to jest gwarancją zaawansowanych funkcji, takich jak nowy system zarządzania kolorami Roland Max Impact™, Roland Color System do miejscowego dopasowywania kolorów oraz drukowanie zmiennych danych (Variable data printing) w celu łatwego tworzenia oznakowań oraz plakatów (składających się z tekstu i grafiki) dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Konfiguracja Max Impact to gwarancja głębokich i żywszych odcieni niebieskiego i czerwonego, podstawowych kolorów dla grafiki zewnętrznej, przy jednoczesnym zachowaniu ogólnej równowagi barw wymaganej do tworzenia pięknych obrazów o stopniu realizmu zbliżonym do technologii fotograficznej. VersaWorks posiada również ponad 150 profili ICC gwarantujących niezawodne rezultaty podczas pierwszego i każdego kolejnego wydruku. Roland@NET to funkcja automatycznych aktualizacji zapewniająca ciągły dostęp do najnowszych wersji VersaWorks oraz dostępnych profili. Oprogramowanie stworzone na silniku Adobe Postscript, VersaWorks jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows® XP Professional, 2000 oraz Windows Vista™.

  • Specyfikacja
Technologia druku Piezoelektryczna
Rozdzielczość 360 x 360; 360 x 720; 720 x 720 dpi
Szerokość druku Od 1200 do 1870 mm
Szerokość mediów Od 1220 do 1910 mm
Dokładność Margines błędu mniejszy niż +/- 0.3 % przebytego dystansu
Atrament EcoXtreme CMYK + LcLm
Pojemność kasety 1l
Rodzaje medii Rolka i arkusz nie mniejszy niż format A4 lub 210 mm szerokości
Czyszczenie Automatyczne i sterowane ręcznie z pulpitu plotera
Sensor medii Dwa, front i tył stołu drukującego
Interfejs Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX
Język RD-RTL (Druk), RD-PJL
Zasilanie 100V - 240V ±10% 50/60Hz
Pobór prądu Druk: Max 2,0A/100V - 240V ±10% 50/60Hz
Oczekiwanie: Max 0.6A/100V – 240V ±10% 50/60Hz
Poziom hałasu Druk: 65dB lub mniej (ISO7779)
Oczekiwanie: 40dB lub mniej (ISO7779)
Środowisko Temperatura pracy: 20°C – 32°C, Wilgotność powietrza: 35-80%
Rozmiary 3657 x 1115 x 1413 mm
Waga 470 kg
Podgrzewany stół 35-50°C
Akcesoria Kabel zasilający / Butelka na zlewki / Kije transportowe / Zestaw czyszczący / Roland-PrintServer CD / Roland PrintServer Network Settings Guide / Instrukcja obsługi Angielska /