Ścieżka powrotu

W dniu dzisiejszym (20.07.2021) Roland DG wprowadza na rynek nowe plotery tnące do folii CAMM-1 GR2-640 i GR2-540.Plotery zapewniają bezproblemową współpracę plotera drukującego z ploterem tnącym poprzez jeszcze lepsze funkcje programu ripującego VersaWorks.


Hamamatsu, Japonia, 20 lipca 2021 r. – Roland DG Corporation, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów drukująco-tnących, ogłosił dziś dodanie do linii CAMM nowych ploterów tnących do folii winylowych GR2-640/540 64” i 54”.

Seria CAMM-1 jest w stanie szybko i czysto wycinać prawie każdy kształt z szerokiej gamy materiałów arkuszowych i foliowych, od cienkich samochodowych folii okiennych i arkuszy termotransferowych po grube arkusze odblaskowe i maski do piaskowania.

Zastosowania obejmują znaki, folie samochodowe, odzież sportową i wiele innych.

Według Kevina Shigenoya, wiceprezesa Digital Printing Business Division: „Nasze plotery tnące do winylu są często używane w połączeniu z naszymi wielkoformatowymi drukarkami atramentowymi do drukowania, a następnie wycinania kolorowej grafiki w niepowtarzalne kształty do naklejek, etykiet i różnych dekoracji sklepów i nie tylko ostatnio za robienie znaków dystansu społecznego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19”.

Nowo ogłoszone plotery GR2-640/540 zapewniają idealną równowagę między przystępną ceną a doskonałą wydajnością cięcia i są zaprojektowane do bezproblemowej integracji z wielkoformatowymi drukarkami atramentowymi. Dzięki maksymalnej prędkości cięcia 1530 mm/s, maksymalnej sile docisku 600 gf i płynnemu podawaniu mediów, seria GR2 zapewnia precyzyjną jakość cięcia i wysoką wydajność wymaganą przez profesjonalnych użytkowników.

Jedną z kluczowych cech serii GR2, według Shigenoya, jest to, że łączy się ona płynnie z wielkoformatowymi drukarkami atramentowymi Roland DG przy użyciu identycznego oprogramowania VersaWorks 6 RIP do bezproblemowej produkcji typu „drukuj i tnij”. Można dodawać linie konturowe i automatycznie generować znaczniki przycinania do importowanych danych drukowania w VersaWorks 6, aby zapewnić dokładne wycięcie konturów grafiki, eliminując potrzebę przełączania się z powrotem do Adobe® Illustrator®, CorelDRAW® lub innego oprogramowania graficznego w celu ukończenia produkcja. Seria GR2 posiada funkcję Multi-Crop Mark dla dokładniejszego wycinania konturów dużych ilości zadrukowanego materiału oraz cięcia po laminowaniu. Zawiera również oprogramowanie typu plug-in Roland DG AAS II do parowania z innymi wielkoformatowymi drukarkami atramentowymi.

Shigenoya powiedział: „Połączenie naszych drukarek do produkcji pięknej grafiki z naszymi maszynami do cięcia, które mogą wycinać kontury o dowolnym kształcie, umożliwia produkcję wyjątkowych i atrakcyjnych aplikacji. Seria GR2 odpowiada na wszystkie te potrzeby, a jednocześnie wyróżnia się jakością, wydajnością i kosztami”.

„Wśród sklepów z szyldami panuje ostra konkurencja” – dodał. „Roland DG angażuje się w rozwój rozwiązań i usług cyfrowych mających na celu pomaganie naszym klientom w odkrywaniu granic ich kreatywności”.

 

Wiecej informacji wkrótce.