Ścieżka powrotu

Hamamatsu, Japonia, 5 marca 2019 r. - Roland DG Corporation, wiodący producent szerokoformatowych solwentowych ploterów drukujących i drukująco-tnących na całym świecie, ogłosił dzisiaj wprowadzenie drugiej generacji serii TrueVIS VG2 o szerokości 1625 mm i 1371 mm (64 "i 54") w formacie druku eko solwentem.

Roland TrueVIS VG2 series Press Image

Dzięki ponad 40 ekscytującym usprawnieniom, które zapewniają szerokie korzyści dla użytkownika pod względem jakości i dokładności druku, wydajności cięcia i produktywności w tym samym dniu w szerokim zakresie zastosowań.

Kohei Tanabe, prezes działu druku cyfrowego zadeklarował cel firmy w tworzeniu serii VG2 miała poprawić się już niewiarygodnie wysokie standardy ustanowione przez poprzednią wielokrotnie nagradzaną serię VG: "Aby stworzyć ploter drukująco-tnący o najwyższej jakości wyjściowej w historii DG Roland, nie trzymaliśmy się istniejących koncepcji, ale zredefiniowaliśmy rozwój produktu, skupiając się na dziesiątkach drobiazgów, w wyniku czego nowa seria TrueVIS VG2 oferuje klientom przewaga konkurencyjna."

 

Nowa seria TrueVIS VG2 to oczywisty wybór dla zapracowanych dostawców usług druku, którzy szukają szybkiego rozwiązania, a wydruki gotowe do laminowania już za 6 godzin . Obecnie możliwe jest drukowanie, laminowanie i stosowanie grafiki w tym samym dniu z gwarancją wysokiej jakości wydruków i niezawodnej instalacji, dzięki czemu profesjonaliści druku mogą spełnić oczekiwania swoich klientów i wyprzedzić czas swoich konkurentów na rynku.

 

VG2 przyjmuje nową generację tuszu eco-solvent TR2, który oprócz siedmiu poprzednich kolorów (CMYKLcLmLk) i White, zawiera teraz Orange, aby jeszcze bardziej rozszerzyć gamę kolorów, zoptymalizować dokładność kolorów i dostarczyć wydruki o niezrównanym realizmie. Idealny do zastosowań związanych z brandingiem korporacyjnym, dzięki nowej wielofunkcyjnej funkcji koloru, tusz pomarańczowy może być stosowany we wszystkich typach plików jako kolor procesu lub jako kolor dodatkowy, jeśli wymagane jest określone dopasowanie kolorów. Dodatkowo, nowe ustawienie zarządzania kolorami, True Rich Colour, w pełni wykorzystuje możliwości VG2 w zakresie reprodukcji kolorów i szeroką gamę kolorów zapewnianą przez atrament TR2, dzięki czemu nie ma potrzeby rezygnacji z dokładności kolorów i żywości - True Rich Color zapewnia najlepszy z obu.

"Teraz po raz pierwszy," wyjaśnia Tanabe, "żywy kolor można łączyć z neutralnymi odcieniami szarości, płynnymi gradacjami i naturalnymi odcieniami skóry, aby stworzyć oszałamiającą grafikę."

 

VG2 oferuje szereg udoskonaleń technologicznych, aby zapewnić wysoką precyzję dokładności druku i cięcia, aby uzyskać jeszcze bardziej niezawodne wyniki podczas pracy bez nadzoru. Nowe środkowe rolki dociskowe podnoszą się automatycznie przed rozpoczęciem procesu cięcia, umożliwiając cięcie materiału bez przemieszczania się rolek po zadrukowanym obszarze. Nowe opcje przycinania do cięcia laminowanych wydruków lub długie serie wydruków i cięcia grafiki zapewniają doskonałą wydajność cięcia w połączeniu z nową zoptymalizowaną funkcją docisku rolki dociskowej. Nowa opcjonalna nawijarka obsługuje dwa tryby w zależności od wybranego rodzaju nośnika, zapewniając stabilność odbioru dla sprawnego proces wykańczania wydruków.

 

Skrupulatna dbałość o szczegóły przez inżynierów DG Roland zapewnia jeszcze lepszą wydajność i niezawodność VG2. Głowice drukujące Roland DG FlexFire zapewniają precyzyjne dozowanie tuszu, które umożliwia drukowanie neutralnych szarości, żywych kolorów i gładkich odcieni skóry nawet przy najwyższych prędkościach.

Atramenty TrueVIS VG2 i TR2 są certyfikowane przez 3M ™ MCS ™ zapewniając pewność jakości i niezawodności grafiki.

Atrament VG2 z atramentem TR2 obsługuje także gwarancję wydajności ICS firmy Avery i posiada certyfikat GREENGUARD Gold dla bezpiecznych aplikacji graficznych w pomieszczeniach.

 

Więcej szczegółów wkrótce.